Tartu Ülikooli observatoorium Tõraveres

Loomise kuupäev 02.10.2024

2. oktoobril külastasid 9. klassi õpilased Tartu Ülikooli observatooriumit Tõraveres, kus neil oli võimalus osaleda "Karjääriredel viib õpilased kosmosesse" programmi töötubades.

Edukad ettevõtjad ja asjatundjad kogunesid Tõraveres, et näidata 9.–12. klassi noortele, et Eestis tehakse rahvusvaheliselt kõrgel tasemel teadust ja ettevõtlust.

Programmi raames tutvustati noortele kosmoseteaduse ja tehnoloogia erinevaid valdkondi ning tuleviku karjäärivõimalusi. Õpilased said praktilise kogemuse, kuidas teadlased kosmose uurimisel töötavad. Samal ajal viidi õpetajad teleskoobitorni, kus neile tutvustati observatooriumi tehnikat ja vaatlusvõimalusi. Üritus pakkus osalejatele põnevaid teadmisi ja avardas silmaringi astronoomia vallas.

Viimati muudetud 07.10.2024.